ADSL یا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line)، فناوری است که برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اینترنت، طراحی و در اختیار عموم استفاده‌کنندگان قرارگرفته است.

با بهره‌گیری از این فناوری کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک خط تلفن، به‌صورت دائم و با سرعتی بالا به اینترنت متصل شوند.

کسب در امد با استخدامی

در توضيح اين فناوری و استفاده ۲ منظوره از يك خط تلفن بايد گفت، اساس اين فناوری استفاده از فضای خالی سيم های مسی تلفن است.

بدين ترتيب كه سيم مسی تلفن  همانند لوله است كه هنگام استفاده از تلفن براي مكالمه های صوتی، تنها قسمت اندكی از فضای آن به كار گرفته و مشغول می شود بدين صورت به سادگی مي توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت.
در توضيح آن بايد گفت كاربران نيازی به استفاده از تجهيزات خاص و پيچيده ای ندارند و تنها با يك مودم adsl و يك تفكيك كننده (splitter) می توانند به سادگی به اين فناوری دست پيدا كنند.

جهت استفاده همزمان از صوت و ديتا لازم است فركانسهای گفته شده از هم تفكيك گردد.

برای اين منظور از اسپليتر استفاده می گردد.
Adsl  در واقع نوعی از dsl  ها می باشد كه ارتباط يا همان فركانس هاي قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دريافت داده ها به مراتب بيشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا كه سيگنال بر روي كابل های تلفن معمولی مسافت زيادی را نمی توانند طی كنند adsl در فواصل اندك قابل استفاده است كه معمولا كمتر از ۵ كيلومتر می باشد در adsl معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ كيلو بيت بر ثانيه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ كيلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مركزی يا پايانه اصلی، تا ۸ مگابيت بر ثانيه افزايش می يابد.

حداقل نرخ دريافت داده نيز ۶۴ كيلو بيت بر ثانيه می باشد كه معمولا به ۱۲۸ يا ۲۵۶ كيلو بيت بر ثانيه نيز می رسد.

 • آستانه مصرف منصفانه که به اختصار FUP نامیده می شود عبارت است از حداکثر میزان ترافیکی که مشترک می تواند در یک دوره و با همان سرعتی که سرویس را خریداری کرده، استفاده کند.
 • منظور از ترافیک داخلی، هر ترافیک با میزبانی داخلی است یعنی سایت ها و اپلیکیشن هایی که سرور آن در داخل کشور می باشد.
 •  منظور از ترافیک بین الملل، هر ترافیک با میزبانی خارجی است یعنی سایت ها و اپلیکیشن هایی که سرور آن در خارج از کشور می باشد مانند اینستاگرام، تلگرام، گوگل و ….
 • مصرف هر گیگ از ترافیک بین الملل ۲ برابر مصرف هر گیگ از ترافیک داخلی محاسبه می شود.
 • در تمامی سرویس ها، FUP یکجا به مشترک داده می شود و مدیریت مصرف بنا بر میل  مشترک در یک دوره می باشد.
 • سرعت سرویس ها برای ۹۵ درصد مواقع تضمین می شود و ممکن است در ۵ در صد مواقع کاهش یابد.
 • مبلغ مالیات ارزش افزوده به سرویس ها اضافه خواهد شد.
 • هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵,۰۰۰ تومان است.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین ۱۲,۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد.
 • هزینه ی ایاب و ذهاب جهت نصب و راه اندازی و رفع خرابی ۱۵.۰۰۰ تومان می باشد.

به میزان ترافیک مورد استفاده بر بستر اینترنت (مجموع دانلود و آپلود) که واحد محاسبه آن مگابایت می باشد، حجم یا ترافیک می گویند. در مدت زمان سرویس اینترنتی خریداری شده، پس از اتمام حجم حداقل تبادل (FUP) بین الملل و یا داخلی ، سرویس با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت در اختیار مشترکین قرار خواهد گرفت و سرویس قطع نخواهد شد. البته کاربران محترم می توانند با خرید بسته های ترافیکی، سرعت سرویس خود را مجدد ارتقاء داده و به سرعت اسمی سرویس خود برسند یعنی عملا به این روش حد آستانه مصرف منصفانه FUP را افزایش داده اند.

آی پی ثابت (Static IP) یک آدرس است که به طور دائمی توسط ISP تان به شما اختصاص داده می شود (البته تا زمانی که قرارداد شما تمام نشود). در آدرس آی پی استاتیک حتی اگر سیستم تان را دوباره ریستارت کنید تغییری در آدرس آی پی تان داده نمی شود. یک آدرس آی پی ثابت معمولا به وب سایت های هاستینگ سرور، سرویس های FTP و پایگاه داده، ارائه دهندگان ایمیل اختصاص داده می شود. یک آدرس آی پی ثابت همچنین به سازمان های عمومی یا تجاری که همیشه نیاز به یک آدرس آی پی یکسان دارن اختصاص داده می شود. از آنجا که آدرس آی پی ثابت به شما اختصاص داده می شود شما باید به صورت دستی دستگاه روتر یا سرور خود را تنظیم کنید تا آدرس آی پی ثابتی که به شما اختصاص داده شده است را استفاده کنید.

مزیت استفاده از آدرس آی پی استاتیک:

 • آدرس تغییر نمی کند – برای سرورهای وب، سرورهای ایمیل و دیگر سرورهای اینترنتی مناسب است.
 • از DNS برای نگاشت نام آدرس آی پی استفاده می شود و از نام دامنه برای آدرس دهی آدرس آی پی ثابت استفاده می شود.

بسته حجمی با حجم مشخص و بازه زمانی مشخص و محدود می باشد. یعنی در تعداد روز مشخص، مشترک بایستی حجم مربوطه را استفاده نماید در غیر اینصورت با اتمام زمان بسته، باقیمانده حجم غیر قابل مصرف می باشد. حجم باقیمانده این بسته ها قابل انتقال به دوره های بعد نیست و امکان خرید همزمان خرید دو گیگ باکس با هم وجود ندارد.

راهنمای خرید:

۱- مشترکین فعلی آسیاتک: در صورتی که مشترک فعلی نمایندگی شرکت توسعه ارتباطات کارا سورین (عاملیت فروش کشوری اینترنت پرسرعت آسیاتک) می باشید، ابتدا در سایت حساب کاربری تشکیل داده و با ورود به حساب کاربری خود اقدام به پرداخت آنلاین هزینه نمایید (توجه: هنگام خرید گزینه “آسیاتکی هستم” را انتخاب نمایید).

۲- مشترکین جدید: در صورتی که به تازگی قصد پیوستن به خانواده بزرگ آسیاتک را دارید از قسمت راهنمای خرید، فرم های ثبت نام، فرم مربوط به ثبت نام اینترنت پرسرعت آسیاتک را تکمیل و ارسال نمایید و پس از تشکیل و ورود به حساب کاربری در سایت، اقدام به پرداخت آنلاین هزینه نمایید (توجه: هنگام خرید گزینه ” میخواهم آسیاتکی شوم” را انتخاب نمایید).

* مالیات ارزش افزوده در قیمت ها لحاظ گردیده است.

* هزینه پیامک های دریافتی نیز بر روی فاکتور نهایی اعمال می گردد. (به ازای هر ماه مبلغ ۲۱۸ تومان)

بدیهی است هزینه دایری و رانژه فقط در ابتدای ثبت نام لحاظ می شود و پس از پیوستن به آسیاتک دیگر این هزینه در فاکتورها دریافت نمی شود.

در صورتی که تقاضای خود را در محدوده زمانی ۹ صبح الی ۱۸ بعدازظهر به جز روزهای تعطیل ثبت نمایید کارشناسان بخش فروش پس از بررسی حساب کاربری و تایید اطلاعات پرداختی، در همان روز اقدام به فعالسازی سرویس درخواستی می نمایند و در غیر اینصورت در اولین فرصت روز کاری سرویس درخواستی فعال می شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال قبل از خرید با ما در تماس باشید.

تعرفه اینترنت

  سبد خرید