آیا موتورهای جستجو به وب سایت شما اهمیت می دهند؟

توسط در طراحی سایت, کسب و کار 2018-02-27

موفقیت یک کسب و کار در فضای وب تا حد زیادی به قابل مشاهده بودن در موتورهای جسجتو بستگی دارد. اولویت موتورهای جستجو، فراهم نمودن بهترین نتایج برای جستجوگرها می باشد.

موتورهای جستجو فقط به افرادی که در حال جستجو هستند اهمیت می دهند نه به صاحبان وب سایت ها و نظر آن ها در مورد سزاوار بودن یا نبودن دریافت بالاترین رتبه.

با ارائه اطلاعاتی که مردم نیاز دارند، یک موتور جستجو می تواند اطمینان حاصل کند که مردم در آینده نیز به استفاده از این سایت ادامه خواهند داد. همانطور که می دانید گوگل پرکاربردترین موتور جستجوی موجود است و همه افرادی که روزانه از آن استفاده می کنند به عملکرد عالی آن اطمینان دارند.

نگرانی اصلی موتورهای جستجو این است که مطمئن شوند، نتایجی که ارائه می دهند، مفید ترین اطلاعات را برای جستجوهای کاربران فرآهم می کند.

 

فهرست شدن در موتور های جستجو

یک موتور جستجو برای شناسایی صفحه وب مناسب برای هر کوئری ممکن (یا تا حد ممکن نزدیک تر بودن به چنین هدفی)، باید یک رکورد از تمام صفحات وب موجود در اینترنت را داشته باشد، همراه با میزانی درک از آنچه که در هر یک از آنهاست. برای انجام این کار، موتورهای جستجو یک فهرست بندی عظیم از صفحات وب را ایجاد می کنند.

این فهرست بندی تلاش می کند تا هر وب سایت و صفحه ای در وب را شناسایی و سازماندهی کند تا بتواند ارتباط بین کلمات کلیدی جستجو شده توسط افراد و محتویات موجود در هر صفحه را ایجاد کند.

اولین چالش ایجاد یک فهرست برای موتور جستجوگر، شناسایی تمام صفحات وب موجود است.

این بخش از کار وظیفه خزندگان وب سایت (website crawlers) است. هر بار که یک خزنده یک صفحه را کشف می کند، آن صفحه را بررسی می کند و تمام اطلاعات مربوط به آن را که برای موتورهای جستجو مورد نیاز است، جمع آوری می کند. بدین ترتیب آن صفحه به فهرست موتور جستجو اضافه می شود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید