3519 448 903 98+

شبکه های اجتماعی

5050 3150 051

کارشناسان فروش

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

آیفوم: چقدر با قطعات کامپیوتر آشنایی دارید؟ کامپیوتر از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است. همراه آیفوم باشید تا با قطعات مختلف سخت افزاری کامپیوترتان آشنا شوید.

قطعات کامپیوتر از اجزای مختلفی مانند CPU ،RAM ،HardDisk و… تشکیل شده است. 

قطعات کامپیوتر

قطعات کامپیوتر را بهتربشناسید...

اجزای کیس

از کیس به عنوان یک محفظه برای نگه داری از اجزای داخلی کامپیوتر استفاده می شود.

  • بهتر است کیس را در معرض ضرب دیدگی و نفوذ مایعات قرار ندهید. 
  • بهتر است کیس را در نزدیکی سیستم های گرامایشی قرار ندهید.

یکی از اصلی ترین اجزای کیس مادربرد است. مادر برد یک برد الکترونیکی است که تمامی قطعات کیس روی آن سوار است و ارتباط الکترونیکی بین اجزا را ایجاد می نمایید. 

منبع تغذیه (پاور): از منبع تغذیه به عنوان یک آداپتور برای تامین برق اجزای مختلف کیس استفاده می شود.

CPU: به عنوان پردازنده ی مرکزی کامپیوتر یا همان مغز کامپیوتر روی مادربرد سوار شده است. به طور معمول یک فن برای خنک کردن CPU روی آن نصب است معمولا برای خنک کردن کیس از چندین فن نیز استفاده می شود. 

کارت گرافیک یا VGA: کارت گرافیک یکی از مهم ترین تجهزات جهت انجام پردازش های گرافیکی و مناسب برای گیمینگ ها  می باشد. شرکت های زیادی اقدام به تولید کارت گرافیک نموند از اینرو شرکت های تامین کنندگان این تجهیز بسیار زیاد هستند و انتخاب برند مناسب کارت گرافیک  با توجه به مدل آن کار سخت و دشواری است. می توانید مقاله ی انتخاب بهترین کارت گرافیک را مطالعه نمایید تا بهترین ها را انتخاب نمایید.  

قطعات کامپیوتر

قطعات کامپیوتر را بهتربشناسید...

حافظه ها به طور کلی به دو دسته ی ROM و   RAM تقسیم می شوند. حافظه RAM دارای دسترسی تصادفی یا همان حافظه ی پاک شدنی با نامانا است. اطلاعات این حافظه با قطع جریان برق پاک می شود. اطلاعات در زمان پردازش در این حافظه قرار می گیرد. 

حافظه ی ROM یکی دیگر از انواع حافظه ها می باشد که اطلاعات آن قابل پاک شدن نیست و معمولا تنظیمات کارخانه در این حافظه ذخیره سازی می شود. 

قطعات کامپیوتر

HardDisk: هارد یکی از قطعات مهم و اساسی است زیرا تمامی اطلاعات درون هارد ذخیره می شود در نظر داشته باشید که با ضربه زدن به هارد ممکن است اطلاعات آن از دست برود.

هارد دیسک ها معمولا به دو صورت هارد اینترنال و هارد اکسترنال قابل استفاده است. 

هارد اینترنال داخل کامپیوتر نصب می شود و اطلاعات در آن ذخیره می شود. از هارد های اکسترنال برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شود و از طریق کابل می توان هارد را به پورت USB کامپیوتر متصل نمایید. 

نکات مهم:

از هارد دیسک در مقابل ضربه و فشار، تکان های ناگهانی محافظت نمایید. 

یک پاسخ

  1. چقدر خوبه که الان تو اینترنت همه جیز رو میشه پیدا کرد. قبلا باید کلی میگشتیم تا کسی رو پیدا کنیم که بهمون چیزی یاد بده یا مثلا واسه لوله بازکنی برچسب ها رو زیر و رو میکردیم که آیا یه آدم مطمئن واس چاه بازکنی پیدا میشه یا نه ولی الان دیگه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد تو اینترنت هست. از اطلاعات عمومی ساده گرفته تا انواع آموزش های فنی و… رو میشه از تو اینترنت پیدا کرد. سوال اینه که میشه به همه اطلاعاتی که توی نت پیدا میشه اعتماد کرد؟ بهرحال بعضی چیزا مثل سلامت، موضوعات مهمیه..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *