RouterBoadr

روتر میکروتیک برای استفاده های مسیریابی در شبکه و رادیو میکروتیک برای برقراری لینک های وایرلس مورد استفاده قرار می گیرند. 

میکروتیک

روتر میکروتیک

تجهیزات سخت افزاری هستند که توسط میکروتیک تهیه و تولید شده اند و یکی از کاربرد های اساسی آن قابلیت مسیریابی و قابلیت استفاده به عنوان DHCP می باشد.

رادیو میکروتیک

RouterOS میکروتیک تمام ویژگی های مورد نیاز یک سرویس دهنده خدمات اینترنت ISP را دارد .قابلیت وایرلس جز یکی از حوزه های قدرتمند کاری میکروتیک است 

سیستم عامل

RouterOS میکروتیک بر پایه کرنل لینوکس است و بر روی کامپیوتر ها نصب می شود. این سیستم عامل بر روی روتربرد ها میکروتیک به صورت پیش فرض نصب شده است.

کمپانی میکروتیک

کمپانی قدرتمند میکروتیک در سال ۱۹۹۶ در ریگا، پایتخت لتونی با هدف توسعه روترها و سیستم های ارائه دهنده خدمات اینترنت ISP تاسیس شد. اکنون تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری میکروتیک در همه جای جهان در دسترس مردم است. در این کمپانی در سال ۱۹۹۷ سیستم نرم افزاری RouterOS را با هدف پایداری، کنترل و انعطاف پذیری گسترده برای انواع رابط های داده و مسیریابی نیز فراهم نمود. درسال ۲۰۰۲ اولین سخت افزار خود با برند RouterBOARD را ارائه نمود و اکنون همه ی مردم جهان مشتری (روتر میکروتیک) آن ها هستند. یکی از دلایل محبوبیت این کمپانی مقرون به صرفه بودن کالا ها و تنوع کالا های آن می باشد.

روتربرد چیست ؟

یکی از فعالیت های این کمپانی قدرتمند تولید Bord های سخت افزاری بود که سبب شد تا قیمت محصولات تولید شده در این کمپانی به مراتب کاهش پیدا کند. محصولات این کمپانی در سه سطح قابل کاربری است.

تولیدات این کمپانی در قالب رادیو ها و روتر های قدرتمند برایISP ها، کاربران سطح متوسط و برای کابران سطح پایین (در منازل) قابلیت کاربری دارد.

محصولات روتربرد میکروتیک به طور کلی به دو دسته ی Bord-Only و Enclosure تقسیم یندی می شود.

  • Bord-Only: آن دسته از محصولاتی هستند که دارای اجزای دیگری مانند POE و آداپتور هستند و باید جداگانه تهیه شود.
  • Enclosure: این محصولات به همراه تمام ابزار های مورد نیاز به وسیله ی کمپانی میکروتیک عرضه می شوند.
  • Made For Mikrotik: دسته ی دیگر از محصولات هستند که به وسیله ی کمپانی میکروتیک ساخته نشده اند اما سیستم عامل این کمپانی روی آن ها فعال است و به MFM معروف هستند.

قیمت رادیو میکروتیک

RouterOS چیست؟

RouterOS میکروتیک بر پایه کرنل لینوکس است و روی کامپیوتر ها نصب می شود. این سیستم عامل بر روی روتربرد ها این کمپانی به صورت پیش فرض نصب شده است.

RouterOS میکروتیک تمام ویژگی های مورد نیاز یک سرویس دهنده خدمات اینترنت ISP را دارد.

ویژگی های اساسی این سیتم عامل

  • قابلیت Routing: یکی از قابلیت های کاربردی در شبکه قابلیت مسیریابی است تجهیزات میکروتیک دارای قابلیت Routing همراه با سرعت بوت بالا و عملکرد خودکار می باشند.
  • Firewall: از تجهیزات میکروتیک می توانید به عنوان یک Firwall امن در شبکه استفاده نمایید.
  • Bandwidth Management: در میکروتیک الگوریتم های پهنای باند متنوع و پرقدرتی طراحی و تولید شده است.
  • Wirless: قابلیت وایرلس جز یکی از حوزه های قدرتمند کاری میکروتیک است علاوه بر پروتکل های موجود، میکروتیک دو پروتکل مختص nv2 nstream نیز توسط این کمپانی تولید شده اند.
  • همچنین این تجهیزات قابلیت های متنوعی دیگر مانند Hotspot، VPN Server، DHCP Server نیز دارند.
    سبد خرید