3519 448 903 98+

شبکه های اجتماعی

5050 3150 051

کارشناسان فروش

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

قواعد نام گذاری روتر برد های میکروتیک

در این جلسه در خدمت شما عزیزان هستیم با یکی دیگر از مقالات میکروتیک، در جلسه قصد داریم در خصوص قواعد نام گذاری روتربردهای میکروتیک صحبت کنیم همراه ما باشید. 

نام گذاری روتربرد های میکروتیک 

نام روتربردها مطابق با مجموعه ای از ویژگی هایشان انتخاب می شود. بنابراین از نام آنها می توان به امکاناتشان پی برد. برخی قوانین در نام گذاری روتربردهای میکروتیک وجود دارد که آنها را در دو دسته تقسیم می کنیم:

1.جزییات نام گذاری محصولات Routerboard

2. جزییات نام گذاری محصولات CloudCoreRouter

جزییات نام گذاری محصولات Routerboard

قوانین مورد استفاده در نام گذاری محصولات روتربرد به این شرح است. 

RB                   BoardName                 BoardFeatures

جزییات نام گذاری

  • RB: مخفف RouterBoard است. 
  • BoardName: پس از علامت اختصاری RB، نام روتربرد آورده می شود. این نام می تواند به سه حالت نشان داده شود که به این شرح است. 
  • اعداد سه رقمی: نام روتربرد می تواند به صورت یک عدد سه رقمی نشان داده شود. برای مثال RB951 را در نظر بگیرید. کاربرد هر رقم به شرح زیر است. 
  • رقم اول پس از RB، نشان دهنده سری ساخت روتر برد است که در این مثال سال ساخت این محصول 900است. با دانستن سری ساخت میکروتیک، برای به روزرسانی سیستم عامل به سایت میکروتیک مراجعه کرده و بر اساس سری ساخت این محصول، فایل مورد نیاز را دانلود کرده و عملیات به روز رسانی را انجام می دهیم. 
  • رقم دوم: نشان دهنده ی تعداد پورت های اترنت است که بر روی آن روتربرد وجود دارد در این مثال 5 پورت از نوع اترنت موجود است. 
  • رقم سوم: نشان دهنده تعداد اسلات های mini pci موجود برای استفاده از کارت های وایرلس است که در این مثال یک اسلات از نوع mini pci برای کارت وایرلس وجود دارد. 
  • کلمه: نام روتربرد می تواند به صورت یک کلمه نشان داده شود برای مثال SXT ،GROOVE ،OmniTik
  • نام گذاری استثنایی: نام روتربرد می تواند از قوانین گفته شده تبعیت نکند و تنها یک عدد باشد: برای مثال 100، 600، 800، 1100، 2011، 1200

این نام ها به تنهایی بیانگر شماره سری ساخت و یا سال ساخت روتربرد است. 

  • Board Features: مجموعه ای از ویژگی های روتربرد در این قسمت نشان داده می شود. این ویژگی ها بلافاصله پس از نام روتربرد بدون فاصله و یا با استفاده از علامت dash بیان می شود برای مثال RB2011UAS-2HND-IN

البته در مواردی نام روتربرد به صورت یک کلمه نشان داده می شود، این ویژگی ها با استفاده از یک فاصله پس از نام روتربرد بیان می شوند. برای مثال oMNITIKU-5HND

در صورت هرگونه مشاوره فنی در خصوص کانفیگ و راه اندازی اولیه تجهیزات این کمپانی و سیسکو می توانید با کارشناسان ما در واحد پاسخگویی در ارتباط باشید.

فروشگاه اینترنتی ما، با هدف تامین تجهیزات شبکه و فیبرنوری در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب

ما را دنبال کنید!

در خبرنامه دو هفته‌ای ما از آخرین مطالب ما و بهترین نکات آموزشی مطلع شوید