آشنایی با ایزابل

2020-11-23

در این مقاله از سری مقالات آموزش ویپ شبکه  خدمت شما عزیزان هستیم با مبحث آموزشی آشنایی با ایزابل، همراه ما باشید.

ایزابل یک نرم افزار متن باز است که سیستم عامل آن لینوکس می باشد این نرم افزار دارای هسته ی Asterisk است، ایزابل تعداد زیادی از نرم افزار ها را در بر گرفته در نتیجه این ویژگی ایزابل سبب شده حتی افرادی که دانش زیادی در خصوص ویپ و شبکه ندارند بتوانند به راحتی یک مرکز تلفن ویپ داشته باشند. 

استریسک محبوب ترین نرم افزار تلفنی است که به دلیل عدم داشتن واسط گرافیکی کار با این نرم افزار سخت بود در نتیجه به دلیل رایگان بودن و متن باز بودن متخصصین این حوزه تصمیم به طراحی واسط گرافیکی برای آن نمودند. 

واسط های کاربری استریسک

  1. ۴PSA VoipNow
  2. ansitel
  3. AsteriskNOW
  4. Astimax
  5. Be IP IPBX
  6. Elastix
  7. FreePBX

یکی از معروف ترین ها FreePBX بود که توسط شرکت اشموز توسعه پیدا کرده بود، این نرم افزار رایگان و متن باز بود یکی از مهم ترین مشکلات در این نرم افزار این بود که فقط قسمت تلفنی آن رایگان بود و اگر قرار بود از ما بقی ماژول های کاربردی آن استفاده نمایید نیاز به پرداخت هزینه داشت.

یکی دیگر از واسط های استریسک الستیکس ست که در قسمت تلفنی از FreePBX استفاده می کند ، این نرم افزار دارای تعداد زیادی نرم افزار کاربردی است که می توان توسط آن یک مرکز تلفن رایگان را راه اندازی نمود.

آموزش های ایزابل شامل دو مدرک Issabel Certified Advanced Engineer (ICAE) و  Issabel Certified Advisor (ICA) می باشد .

ما در ادامه قصد داریم به آموزش ایزابل بپردازیم . همراه ما باشید. 

پشتیبانی ایزابل 

در صورت هرگونه مشاوره فنی در خصوص کانفیگ و راه اندازی اولیه تجهیزات شبکه  می توانید با کارشناسان ما در واحد پاسخگویی در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید