تنظیمات شبکه در ایزابل

2020-12-24

در این مقاله از سری مقالات آموزش ویپ ایزابل در خدمت شما عزیزان هستیم با مبحث آشنایی با تنظیمات شبکه ایزابل همراه ما باشید. 

در جلسه ی قبل آموختیم که چگونه به پنل وب ایزابل دسترسی داشته باشیم، به محض ورود به پنل وب ایزابل با پنجره ای مبنی بر ورود یا ثبت نام در حساب ایزابل مواجه می شویم. در صورتی که با اکانت ایزابل وارد شده باشید امکان دسترسی و اضافه کردن افزونه های ایزابل را خواهید داشت. 

blank

بعد از ورود به حساب ایزابل به پنل داشبورد دسترسی خواهید داشت می توانید اطلاعات کلی مانند میزان استفاده از پردازنده فضای ذخیره سازی نوع سخت افزار و مشخصات کلی سرور را بررسی نمایید.

blank

در سمت چپ منوی اصلی قرار دارد که دسترسی به قسمت های مختلف را برای کاربر فراهم می سازد.

می توانید داشبورد ایزابل را مطابق با سلیقه خود ویرایش کنید. جایگاه اپلت ها با Drag & Drop می توانید تغییر دهید.

blank

تنظیمات شبکه در ایزابل 

یکی از جذابیت های ایزابل داشتن محیطی گرافیکی و کاربر پسند است. شما می توانید با ورود به پنل در سمت چپ به تنظیمات شبکه دسترسی داشته باشید. 

blank

گزینه ی اول در این منو مربوط به تنظیمات IP کارت شبکه است که با کلیک روی نام کارت شبکه امکان ویرایش برای شما فراهم می شود. 

با کلیک روی گزینه ی Edit Network Parameter می توانید تنظیمات Getway و آدرس های DNS را تغییر داد.

blank

شما در این قسمت به راحتی می توانید یک DHCP راه اندازی کنید. چنانچه در شبکه سرور DHCP ندارید توسط این قابلیت می توانید به تلفن های خود در شبکه IP پویا بدهید.

blank

گزینه ی بعدی DHCP Clinet List است توسط این گزینه می توانید لیست تجهیزاتی که از ایزابل IP گرفته اند را ببینید.

توسط گزینه ی Assign IP Address to Host می توانید برای مک آدرس های خاص IP در نظر بگیریم تا همیشه آن IP به مک مشخص شده اختصاص یابد.

گزینه ی آخر Ping و Traceroot که می توانید اتصالات ایزابل را با آن بررسی نماییم. 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید