3519 448 903 98+

شبکه های اجتماعی

5050 3150 051

کارشناسان فروش

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

دسترسی به پنل وب ایزابل

در خدمت شما عزیزان هستیم با یکی دیگر از مجموعه مقالات سری ایزابل، در این جلسه قصد داریم به آموزش نحوه ی دسترسی به پنل وب ایزابل بپردازیم و تمامی مواردی که سبب عدم دسترسی به پنل وب ایزابل می شود را برطرف سازیم و در ادامه نیز به روش های مختلف بازیابی پسورد می پردازیم.

نحوه باز کردن پنل وب ایزابل

جهت دسترسی به پنل وب ایزابل، ابتدا لازم است IP سرور را در مروگر خود بازکنید تا به پنل تنظیمات دسترسی داشته باشید. 

چنانچه IP سرور را در زمان نصب مشخص نکنید به صورت خودکار سرور از DHCP Server آی پی دریافت می کند.

درصورت فراموشی IP سرور ویپ، لازم است از طریق کنسول به سرور ویپ با نام کاربری root متصل شوید.

ویپ

تغییر IP سرور ویپ

چنانچه نیاز است که IP سرور را تغییر دهید ابتدا باید به سرور ایزابل متصل شوید و در کنسول دستور nmtui را وارد کنید تا تنظیمات شبکه را به صورت کاملا گرافیکی دریافت کرده و به سهولت انجام دهید.

برای انجام تنظیمات خود به منوی Edit a connection رفته و تغییرات دلخواه خود را بر روی کارت شبکه انجام داده بعد از اتمام کار خود و برای اعمال تنظیمات بر روی کارت شبکه دستور Service network restart را اجرا کنید.

ایزابل

فراموش کردن پسورد ROOT سرور ایزابل

در هنگام نصب و راه اندازی ایزابل رمزی را برای root تعریف کردیم چناچه آن رمز عبور را فراموش کرده اید به سرور به صورت فیزیکی مراجعه کرده و مجدد آن را راه اندازی کنید.

آموزش ویپ

در پنجره بازشد با استفاده از کلید های فلش بالا و پایین از انجام عملیات boot جلوگیری می کنید و با رفتن بر روی گزینه اول و سپس با زدن کلید e از صفحه کلید وارد ویرایش تنظیمات بوت می شویم.

در پنجره جدید باز شده کلمه ro راپیدا کرده و آن را با مقادیر rw init=/sysroot/bin/sh عوض می کنیم بعد از این کار با زدن کلیدهای ترکیبی Ctrl+X وارد حالت Single User Mode می شوید که می توانید با دستوراتی که در ادامه گفته می شود رمز جدید خود را برای root تعیین کنید.

  1. chroot /sysroot
  2. passwd با زدن این دستور کلمه عبور جدید و تاییدیه آن را باید وارد کنید.
  3. touch /.autorelabel
  4. exit

در مرحله آخر با دستور reboot مجدد راه اندازی سیستم را انجام دهید و با رمز عبور جدید خود وارد شوید.

با وارد کردن IP خود در موتور جست و جو اینترنت به پنل وب ایزابل خود دسترسی خواهید داشت.

همچنین برای ورود به پنل باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید که نام کاربری به صورت پیش فرض admin قرار گرفته است و رمز عبور رمزی است که شما در هنگام نصب به آن اختصاص داده اید.

اما اگر این رمز را فراموش کردید چه باید کرد؟

بازیابی کلمه عبور در ایزابل

جهت بازیابی رمز عبور پنل وب ایزابل خود مانند بازیابی پسورد root که در بالاتر آموزش دیدید عمل کنید و وارد کنسول سیتم عامل شوید.

با این تفاوت که این بار نیازی به مراجعه حضوری به سرور و راه اندازی مجدد آن نیست زیرا شما IP و رمز عبور کاربر root خود را می دانید و تنها کافی است با استفاده از نرم افزار Terminal به سرور SSH بزنیم که برای این کار از نرم افزار Putty استفاده می کنیم.

بعد از وارد شدن به کنسول سیستم عامل دستورات زیر را اجرا کنید:

sqlite3 /var/www/db/acl.db “UPDATE acl_user SET md5_password=’`echo -n ifom|md5sum|cut -d’ ‘ -f1`’ WHERE name=’admin’”

این دستورات باعث می شوند که رمز عبور شما به ifom تغییر یابد، شما می توانید در این دستور کلمه ifom را با کلمه ای که می خواهید به عنوان رمز خود تعیین کنید جایگزین کنید.

نکته

اگر هنگام ورود به پنل وب ایزابل خود با خطای اشتباه بودن رمز مواجه شدید در صورتی که از ورود درست رمز خود و صحیح بودن آن مطمئن هستید بیشترین احتمال پر بودن حافظه دیسک شما است پس بهتر است فضای دیسک خود را آزاد کنید تا با این مشکل روبرو نشوید.

فروشگاه اینترنتی ما، با هدف تامین تجهیزات شبکه و فیبرنوری در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب

ما را دنبال کنید!

در خبرنامه دو هفته‌ای ما از آخرین مطالب ما و بهترین نکات آموزشی مطلع شوید