3519 448 903 98+

شبکه های اجتماعی

5050 3150 051

کارشناسان فروش

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

کارت گرافیک چگونه کار می کنید ؟

کارت گرافیک جز یکی از قطعات کاربردی برای پردازش تصویر در کامپیوتر است. ساختار مجزا کارت گرافیک داده ها و تصاویر  را ترجمه و به سیگنال های قابل درک برای کامپیوتر تبدیل می کند. کارت گرافیک دارای پردازنده مجزا از CPU سیستم به نام GPU است. کارت گرافیک ها رنگ های زیادی را پشتیبانی می کند و برای طراحی تصویر سه بعدی مناسب است. کیفیت تصویر پردازش شده با پردازنده گرافیکی به مراتب بالا تر است.

 

پردازنده گرافیکی یا GPU ؟

در گذشته قطعه ای به نام GPU وظیفه رندرینگ داده های گرافیکی را به عهده داشت. با معرفی کارت گرافیک ها این قطعه به عضوی از کارت گرافیک تبدیل شد.GPU  مخفف پردازنده گرافیکی Graphics Processing Unit و به معنی واحد پردازنده گرافیکی است. GPU به عنوان مغز کارت گرافیک شناخته شده است.تصاویر و جلوه های پیچده در بازی های رایانه ای به قدرت و سرعت پردازش کارت رگافیک وابسته است. پردازنده کامپیوتر یا همان CPU در گذشته کار پردازنده گرافیکی GPU را انجام می داد ولی با گسترش باز های رایانه ای و تصاویر با کیفیت رنگ بالا پردازنده گرافیکی به عنوان قطعه ای مجزا شناخته شد.

کارت گرافیک

کارت گرافیک چگونه کار می کنید ؟ انواع کارت گرافیک

 

انواع کارت گرافیک

به‌طور کلی سه نوع کارت گرافیک وجود داره:

  • کارت گرافیک آنبرد یا Integrated
  • کارت گرافیک مجزا یا Discrete
  • کارت گرافیک اکسترنال یا eGPU

کارت گرافیک آن -برد (Integrated)

کارت گرافیک آن برد یا همان یکپارچه یا مجتمع با پردازنده مرکزی به عنوان قطعه ای جدا گانه محسوب نمی شود و به عنوان یک تراشه مجزا روی مادربرد نصب می شود.

اغلب لپ تاپ ها و کامپیوتر ها دارای کارت گرافیک ان برد هستند. این مدل از کارت گرافیک ها ارزان قیمت است و عملکرد ضعیفی نسبت به سایر کارت گرافیک ها دارد. برای وبگردی، گوش دادن به اهنگ، ساخت اسناد و… مورد استفاده است.

کارت گرافیک مجزا (Discrete)

از این نوع کارت گرافیک اغلب گیمیر ها و طراحان گرافیکی استفاده می کنند. این قطعه به عنوان کارت گرافیک کجزا روی مادر برد نصب می شود.. رندر  تصاویر در این نوع کارت گرافیک ها بسیار با سرعت و کیفیت بالایی انجام می شود. به لحاظ قیمت از سایر کارت گرافیک ها گرانتر هستند.

کارت گرافیک اکسترنال (eGPU)

این نوع از کارت گرافیک ها به صورت یک قطعی خارجی به لپ تاپ از طریق پورت USB-C متصل می شوند و کار رندینگ گرافیکی دستگاه را به عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *