3519 448 903 98+

شبکه های اجتماعی

5050 3150 051

کارشناسان فروش

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

در این مقاله از سری مقالات آموزش کاربردی میکروتیک در خدمت شما عزیزان هستیم با مبحث اشنایی با تنظیمات و راه اندازی VPN Server در مسیریاب میکروتیک همراه ما باشید. 

VPN Server چیست؟

شبکه مجازی خصوصی یا VPN(Virtual PrivateNetwork) یک ارتباط امن و رمزنگاری شده شبکه خصوصی، در (شبکه عمومی) اینترنت جهت دسترسی کاربر فراهم شده است.

VPN برای کنترل از راه دور شبکه داخلی و یا ارتباط داخلی بین شعب یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه در روتر میکروتیک یک VPN Server فعال سازی نماییم؟

در نرم افزار Winbox از منوی اصلی گزینه ی PPP را انتخاب می کنیم در صفحه PPP بر روی کلید PPTP Server کلیلک کرده و گزینهی Enabled را از صفحه PPTP Server به حالت انتخاب در می آوریم.

تنظیمات VPN Server

در ابتدا برای استفاده از محدوده IP تعریف شده در DHCP Server برای کلاینت هایی که از طریق VPN به این سرور متصل می شوند، یک Portfile ایجاد می کنیم.سپس از آن پروفایل در تنظیمات VPNServer استفاده می کنیم.

  1. ایجاد یک پروفایل برای استفاده از محدوده IP های موردنیاز VPN-Client ها

در نرم افزار Winbox از منوی اصلی گزینه یPPP را انتخاب می کنیم. درصفحه PPP از سربرگ Profile بر روی علامت + برای اضافه کردن مشخصات موردنظر کلیک می کنیم.

2.استفاده از Profile ایجاد شده در تنظیمات VPN Server:

در نرم افزار Winbox از منوی اصلی گزینه PPP را انتخاب می کنیم. در صفحه PPP از سربرگ secrets بر روی علامت + برای اضافه کردن مشخصات مورد نظر کلیک می کنیم.

 

در صورت هرگونه نیاز به مشاوره در خصوص راه اندازی و کانفیگ تجهیزات میکروتیک می توانید با همکاران پاسخ گوی ما در بخش پشیبانی در ارتباط باشید. 

در صورتی که نیاز به راه اندازی وی پی ان سرور در ایران و خارج از ایران دارید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *