همه ی کابران در واتساپ قابل ردیابی هستند!

2021-04-19

آیفوم: چند روز پیش اعلام شد که یک هک سبب شده تا هرکسی بتواند حساب کاربردی واتساپ شما را غیرفعال کند، در جدید ترین اخبار فناوری یکی دیگر از مشکلات و آسیب های این شبکه اجتماعی محبوب نیز مشخص شد.

جدیدترین مشکل واتساپ این است که به تعقیب گران سایبری اجازه می دهد تا زمان آنلاین شدن کاربر را تشخیص دهد و با یک کلیک آنها را تعقیب کند.

در واتساپ امکان تنظیم وضعیت آنلاین بودن و آفلاین از دسترس کاربر خارج است.

به همین دلیل شخص می تواند توسط یک اپلیکیشن و یا سایت ردیاب وضعیت آنلاین واتساپ به همراه یک شماره تلفن وضعیت کاربر را رصد کند.

توسعه دهندگان اپ بعد از بررسی این مطلب متوجه شدند که تعداد کمی سرویس ردیاب وضعیت آنلاین واتساپ موجود است که به افراد اجازه می دهد بدون هیچ عواقبی هرکسی را که مایل هستند تعقیب و رصد نمایند .

این اپ ها به کاربر امکان اضافه کردن چندین شماره تلفن را می دهند و زمان هایی که هر دو حساب کابری آنلاین است می تواند مقایسه کنند این مقایسه به شخص تعقیب کننده کمک می کند تا متوجه شود که کاربری که در حال تعقیب او است آیا با یک مخاطب مشکوک در حال صحبت است ؟ حتی تعقیب کننده می تواند زمان مکالمه دو کاربر را رصد کند در حالی که هیچ یک از کاربران متوجه این رصد نمی شوند.

بخش وحشتناک این مسئله این است که کاربر در قبال تعقیب کننده نمی تواند هیچ کاری انجام دهد. حتی اگر شما وضعیت آخرین بازدید خود را از دید همه مخفی کنید اما برای وضعیت آنلاین چنین امکانی فراهم نیست فقط می توانید مخاطب را مسدود کنید. چنانچه تعقیب کننده از یک شماره تلفن ناشناس استفاده کند این کار هم عملا هیچ کمکی به قربانی نمی کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید